Ekologiškų namų statyba

Ekologiškas įmonės požiūrisNusprendę susirasti nuosavą būstą, asmenys turi pasirinkimą: arba pirkti, arba statyti. Namų statybą dažniausiai renkasi tie, kurie nori daugiau kontroliuoti visą statybų eigą, patys kurti planus, ieškoti sprendimo, kuris būtų visiškai pritaikytas prie jų poreikių. Būtent to siekiame ir mes „Sveiki namai“ kolektyvas: stengiamės, kad mūsų klientai gyventų sveikame name, kuris geriausiai atitiktų jų pageidavimus.

Sveikas arba ekologiškas namas – tai būstas, darantis minimalią įtaką aplinkai. Šiuo tikslu naudojamos tik natūralios, gamtai nekenkiančios medžiagos, statybos procese atsižvelgiame į saulės padėtį, kad būstas naudotų kuo mažiau dirbtinės energijos tiek apšvietimui, tiek šildymui ar kondicionavimui. Kai kurie tokio tipo namai taip pat gali būti statomi su saulės kolektoriais. Pastarieji aprūpina elektroninius prietaisus reikiama energija.

Mūsų siūlomi ekologiškų namų tipai:
Kokios sveikų namų savybės?

Dėl naudojamų medžiagų ir panaudotų statybos sprendimų, ekologiški namai turi daug teigiamų savybių:

• Naudojama medžio vata yra natūrali, nenuodinga ir puikiai sulaiko šilumą namuose;
• Fermacelio plokštės, pagamintos iš gipso, celiuliozės ir avies vilnos, valo patalpų orą;
• Molio tinkas padeda palaikyti optimalią drėgmę namuose;
• Atlikti oro kokybės tyrimai rodo, kad ekologiškuose namuose randama 8 – 10 kartų mažiau chemikalų nei yra nustatyta leistina norma (pavyzdžiui, formaldehido (būna dažuose) visai nėra);
• Būnant viduje ilgainiui pagerėja savijauta (pastebėta, kad nesveikuose namuose ašaroja akys, skauda galvą).

Svarbu paminėti, kad pasirinkus neekologišką apdailą, baldus, sveikų namų teigiamos savybės gali sumažėti.

Kaip vyksta ekologiškų namų statyba?

Ekologiški namaiMūsų įmonės „Sveiki namai“ vykdoma namo statyba prasideda nuo pokalbio su klientu ar jo architektu. Jei klientas neturi savo architekto ar dizainerio, galime parekomenduoti specialistus, su kuriais jau esame dirbę. Taip siekiame, kad būsimasis būstas visiškai atitiktų kliento norus ir poreikius. Tik tuomet, kai su klientais galutinai suderinamos visos svarbios detalės, darbą perima konstruktoriai. Jie užsako sutartas medžiagas ir tuo pat metu pradedami lieti namo pamatai. Su klientais ir jų architektais yra derinami visi inžineriniai sprendimai iki tol, kol naujiesiems šeimininkams atiduodami būsto raktai.

Sveiko namo parinkimas, atskiri architektūriniai sprendimai priklauso nuo esamų kliento poreikių, jo ateities planų. Pavyzdžiui, jaunoms šeimoms, kurios ateityje planuoja šiek tiek keisti namų išvaizdą ar išplanavimą, siūlomi moduliniai namai. Turintiems kvėpavimo sutrikimų rekomenduojami kedro namai. O tiesiog norintiems gyventi sveikame name, tačiau neturintiems specialių reikalavimų, patariame rinktis medinius namus.

Kaip bus statomas ekologiškas namas, priklauso ne tik nuo parinkto sprendimo, bet ir jo dydžio, statybos ir  apdailos medžiagų (pavyzdžiui, kedrą vežame iš Kanados, tad namo statyba užtruks ilgiau). Taip pat trukmė, statybos eiga gali skirtis priklausomai, ar statomas gyvenamasis namas, pirtis, vasarnamis ar sodo namelis. Bet kokiu atveju, stengiamės, kad užbaigtu ir kokybišku namu klientai galėtų džiaugtis kuo greičiau. Dėl profesionalaus darbų paskirstymo, nuolatinės komunikacijos su klientais, mūsų sveiki namai išsiskiria trumpa statybos trukme ir aukšta kokybe. Greičiausiai naujais namais džiaugiasi modulinių namų savininkai, kuriems būsto raktus atiduodame jau po 5 savaičių.

Kokia ekologiškų namų kaina?

Ekologiški namai 2Galutinė ekologiško namo kaina priklauso nuo pasirinktų vidaus ir išorės apdailos medžiagų. Pavyzdžiui, jei įsigysite parduotuvėje esančias apdailos medžiagas, užuot pateikę individualų plytelių gamybos užsakymą, kaina bus mažesnė.

Šiuo metu susidomėjimas ekologiškų, sveikų namų statyba tik auga. Pastebima, kad asmenys vis daugiau kreipia dėmesį į savo gyvenimo būdą, kuris, pažymima, darosi vis sveikesnis. Dėl to norima gyventi atitinkamoje aplinkoje, kuri ne tik padėtų išlaikyti sveikatą, bet ir atrodytų šiuolaikiškai.  Naujieji mediniai namai atrodo moderniai, išsiskiria savo išvaizda ir teigiamomis savybėmis. Prie šių namų priklauso ir moduliniai namai, kuriuos svajoja įsigyti žmonės ateityje svarstantys keisti namą pagal kintančius jų poreikius. Sveikus namus renkasi ne tik jaunos, sveikata ir ekologija besirūpinančios šeimos, bet ir pagyvenę asmenys, norintys gražiausią amžiaus laikotarpį praleisti gydančioje aplinkoje.
Į viršų