Mediniai karkasiniai namai

Kuo toliau, tuo asmenys sąmoningiau vertina ne tik tai, ką valgo, kuo rengiasi, bet ir kur gyvena. Tai daroma sveikatos, aplinkosaugos sumetimais: norima užtikrinti sau ilgą ir sveiką gyvenimą tam tinkamoje aplinkoje. Būtent todėl vėl pradėjo populiarėti mediniai namai: juos pasirinkę asmenys gali džiaugtis ne tik jaukiu būstu, bet ir išlaikoma oro kokybe viduje.

Medžiagų parinkimas

Medinis namasMedinių namų statyba yra vykdoma tik iš ekologiškų medžiagų. Tai reiškia, kad statant tiek namo stogą, tiek visas sienas yra naudojamos tik natūralios medžiagos, neturinčios toksiškų priemaišų. Netgi tinkas pasirenkamas natūralus, pagamintas iš molio. Tokiu būdu pastatytas medinis namas yra laikomas „kvėpuojančia“ konstrukcija. Naudojamos natūralios medžiagos yra puikiai pritaikytos namų statybai, joms nekenkia nei drėgnas, nei sausas oras. Tokie namai yra švarūs ne tik nuo toksiškų medžiagų (pavyzdžiui, stiklo, akmens vatos), bet ir nuo galimo pelėsio. Tad gyvenantys mediniuose namuose gali būti užtikrinti, kad visuomet kvėpuos švarų orą.

Medžiagų paruošimas statybai yra gana minimalus. Svarbiausia yra konstrukcijas išdžiovinti krosnyje, kad išnyktų graužikai, jie vėliau neatsirastų medyje. Norint sustiprinti medžio nedegumą taip pat gali būti panaudoti druskų šarmai. Tolesnė apdaila priklauso nuo paties kliento. Patys mediniai namai gali turėti skirtingą apdailą (plytų, tinko, dailylenčių), tad iš išorės jie visiškai nesiskirs nuo mūrinių ar kitų namų. Skirtumas pasijus patikrinus oro kokybę: „Sveikų Namų“ statomuose namuose buvo atlikti oro kokybės testai, kuriais atrasta, kad ore buvo 8 – 10 kartų mažiau leistinų chemikalų nei yra nustatyta norma.

Statybų trukmė

Medinių karkasinių namų statybaKlientus dažniausiai nustebina, kokia paprasta ir greita yra medinių namų statyba. Pavyzdžiui, jei būsimas medinis namas bus 120 – 150 kv. m, visas procesas užtruks tik 3 – 4 mėnesius, po kurių būsimieji gyventojai galės iš karto įsikraustyti. Dėl naudojamų medžiagų sienos išeina plonesnės, tačiau galinčios puikiai išlaikyti šilumą viduje net ir šalčiausią žiemos naktį.

Visas namas yra surenkamas dalimis, tad jis gali būti pastatytas bet kokiu sezonu, nepaisant oro sąlygų. Konstrukcijos gali būti renkamos cecho patalpose (tuomet dalys pervežamos į sklypą, kur jos sumontuojamos) arba jau parinktame sklype. Pastarasis variantas suteikia galimybę klientams patiems įsitraukti į namo statybą.

Mediniai namai buvo statomi visais laikmečiais: pasaulyje galite rasti statinių, kurie laikosi jau 500 ir daugiau metų. Šiuo metu prie jų didėjančio populiarumo prisideda ir greita namo statyba. Medinius namus patartina rinktis ypač tiems, kurie nori sveiko mikroklimato visus metus: tiek vasarą, tiek žiemą kvėpuosite švarų orą, mėgausitės medžio sukuriama šiluma.

Siūlome medinių namų statybą "nuo-iki". Išdirbta projektų valdymo sistema leidžia užtikrinti kokybišką ir sklandžią darbų eigą. Statydami namą teikiame šias paslaugas:
 • Sąmatų įvertinimas ir sudarymas;
 • Statybos aikštelės paruošimas;
 • Žemės darbai;
 • Pamatų liejimas;
 • Pagrindo paruošimas grindų plokštei ir plokštės dengimas;
 • Grindinio šildymo instaliavimas;
 • Sienų karkaso statyba iš džiovintos, kalibruotos, graduotos spygliuočių medienos;
 • Perdangos karkaso statyba iš medžio masyvo arba medinių dvitėjinių sijų;
 • Stogo karkaso statyba iš medžio masyvo arba medinių dvitėjinių sijų;
 • Karkaso apšiltinimas –  medžio vata;
 • Elektros tinklų ir vandentiekio, kanalizacijos instaliacija;
 • Išorės apdaila – medinės, plastikinės, cementinės dailylentės, struktūrinis tinkas, skarda, klinkeris, kedro skiedros ir kt.;
 • Vidaus apdaila – medinės, plastikinės dailylentės, gipso kartono plokštės, gipso plaušo plokštės, tapetai, dažai, molio tinkas, molio dažai, keramikinės ar akmens masės plytelės ir kt.;
 • Laiptų, langų, durų, turėklų, terasų gamyba ir montavimas;
 • Stogo dangos uždėjimas - kermaninės čerpės, bituminės čerpelės, beasbestis šiferis, skarda ir kt.;
 • Konsultacijos.
Įgyvendiname ir nestandartinius projektus

Bendradarbiaujame su įvairiomis architektų studijomis esančiomis visoje Lietuvoje. Medinių namų projektų galeriją galite pamatyti ČIA. Mes galime pasiūlyti vykdyti statybas pagal specialiai Jums sukurtą namo projektą, atitinkantį sklypo landšaftą ir kitus Jūsų poreikius. Mums nėra neįgyvendinamų projektų. Medinių konstrukcijų struktūra leidžia greitai keisti projektą statybos eigoje, techninių sprendimų galimybės neribotos.

 
Trikampių medinių konstrukcijų įgyvendintas projektas
Trikampiai mediniai namai

    Visų šio komplekso 4 pastatų bendros savybės yra sudėtinga geometrinė forma ir įgilinimas į šlaitą. Šios priežastys lėmė sprendimą pastatų sienų požeminę dalį lieti iš gelžbetonio, o sienų antžeminės dalies konstrukcijai pasirinkti medinį karkasą. Stogo konstrukcija - klijuotos medienos sijos.
    Medinių konstrukcijų unikalumas - atlaiko iki šešių kartų sunkesnius nei įprastus apželdintus šlaitinius stogus. Panaudota „Post&Beam“ statybos sistema leido sukurti didžiules bekolones erdves.

Daugiau apie įgyvendintą projektą ->

 
Keturkampių medinių konstrukcijų įgyvendintas projektas
Keturkampiai mediniai namai

 Stačiakampiai ar keturkampiai projektai gali pareikalauti patirties, kai sukuriami skirtingo lygio stogai, o vidaus patalpos reikalauja atvirų erdvių su vitrininėmis sienomis, tuo pat metu stengiantis išvengti laikančiųjų kolonų.
 Šiam projektui pasirinktos projektavimo sistemos bruožas - kolonų ir sijų konstrukcijos. Sistema yra ypatinga tuo, kad išlaisvina didelę dalį sienų nuo apkrovos, be to atveria didelius apšviestų erdvių plotus.

   Daugiau apie įgyvendintą projektą ->

 
Ovalių medinių konstrukcijų įgyvendintas projektas
Ovalūs mediniai namai

  Unikalus aptakių formų karkasinis namas, išorėje turintis tik vieną statų kampą. Didžioji sudėtingos medinės konstrukcijos dalis bei apdailos paviršiai - lenkti.
  Pagrindinis namas 247 m² statytas šlaite. 0 namo aukštas yra 1,9 m žemiau nei pirmasis. Čia palikta erdvė iki pirmojo aukšto lubų, sienoje sumontuota fasadinė langų sistema. Ši namo dalis uždengta apželdintu arkiniu stogu, kurio apačia yra lygi žemei. Vidurinė namo dalis uždengta arkiniu stogu, o šonuose esančios dalys plokščiais, nedidelį nuolydį turinčiais stogais.

Daugiau apie įgyvendintą projektą ->

 
Stogų konstrukcijos - baravyko formos suprojektuotas stogas
Stogų konstrukcijos

 Architektas šio statinio stogo projektavimo metu kaip įkvėpimo šaltinį pasirinko baravyko kepurės formą. Nors namas yra tik 65 m² - stogo plotas  siekia beveik 200 m². Stogo forma išsiskiria unikalia ir visiškai nestaisyklinga geometrine forma, primenančia grybo kepurę.   
 Įgyvendiname sudėtingus šlaitinius ir plokštinius stogus.

Daugiau apie įgyvendintą projektą ->
Į viršų